Mladinski sektor / Mladinsko delo

Nova orodja za etično komunikacijo in globalno učenje E-TICK

10. 4. 2025 avtor: Voluntariat
grafika

Z veseljem sporočamo, da smo uspešno zaključi projekt E-TICK – E-t(r)ick Your Mind, v okviru katerega smo razvili inovativna orodja za podporo pedagoškim delavcem/kam, mladinskim delavcem/kam, prostovoljcem/kam, sodelavcem/kam nevladnih organizacij in vsem, ki želijo prispevati k bolj pravični, vključujoči in povezani družbi.

Med ključnimi rezultati so:

V dobi digitalnih medijev je odgovorno in etično komuniciranje pomembnejše kot kdaj koli prej. E-TICK 2.0 je brezplačen spletni tečaj, ki posameznikom pomaga razviti kritično mišljenje, razumeti vpliv komunikacije ter izboljšati svojo medijsko pismenost. Tečaj ponuja interaktivne vsebine, kot so videoposnetki, kvizi in praktične naloge, ki vas vodijo skozi štiri ključne module.

Da bo imel tečaj večji doseg pa smo pripravili še spremljajoča orodja, ki lahko pedagoškim delavcem_kam, organizacijam, prostovoljcem_kam in mladinskim delavcem pomagajo pri vključitvi vsebin v svoje delo z mladimi in ostalimi uporabniki.

Obe zbirki aktivnosti, tako za pedagoške delavce_ke, kot za vodje prostovoljskih taborov, lahko uporabljate samostojno, saj tam najdete konkretne metode, ki vam pomagajo vpeljati vsebine globalnega učenja v vaše delo. V kolikor pa so vam te vsebine nove, vam predlagamo da prvo opravite spletni tečaj, kjer dobite zelo močno osnovo globalnega učenja in etičnega komuniciranja in nato vsebine tečaja prenesete v svoje delo z pomočjo zbirke aktivnosti.

Priročnik za moderatorje pa je zelo podporno orodje za naslavljanje težkih vprašanj, hkrati pa so E-TICK klubi odličen način za povečanje vključenosti udeležencev pri uporabi E-TICK 2.0 (spletnega tečaja). E-TICK klubi so zasnovani kot dopolnilo k sodelovanju pri E-TICK 2.0, saj udeležencem omogočajo prostor za razmislek in razpravo o temah E-TICK 2.0 z drugimi.

Vsa orodja so brezplačno dostopna in jih lahko uporabite pri svojem delu. Verjamemo, da bodo pripomogla še k boljšemu vključevanju ter podpori posameznikov in skupnostim.

Hvala vsem partnerjem (Društvo Humanitas, Comhlamh, Inex-SDA) in sodelujočim, ki so prispevali k uspešni izvedbi projekta.

*Projekt je financiran s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.