Angažiraj se

Pridruži se MEDUSA Poletni šoli v Ljubljani

26. 3. 2025 avtor: Mladinska mreža MaMa
pretrgan list z napisom nasilje

Te zanima, kako prepoznati in preprečevati spletno nasilje na podlagi spola? Želiš soustvarjati bolj varne in vključujoče digitalne skupnosti? Potem si z nami na pravi poti!

V začetku julija (1.–3. 7. 2025) v Ljubljani organiziramo MEDUSA Poletno šolo na temo spletnega nasilja na podlagi spola – 3-dnevno brezplačno izobraževalno pustolovščino za mlade med 18 in 29 letom starosti. Skupaj bomo raziskovali, kako splet vpliva na naše izkušnje, odnose in občutek varnosti – ter iskali rešitve, ki bodo spletne prostore naredile bolj vključujoče za vse.

Rezultati raziskave, ki so jo leta 2024 izvedli na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani na vzorcu 500 mladih, so pokazali, da so fantje najpogostejši spletni nadlegovalci tako deklet kot fantov, hkrati pa razkrili resne posledice spletnega nadlegovanja deklet (vir).

Kaj te čaka?

Kdaj in kje bo potekala poletna šola?

Poletna šola bo potekala v Ljubljani, v prostorih Dijaškega doma Bežigrad med 1.–3. julijem 2025.

Kdo se lahko prijavi?

Vsi mladi med 18 in 29 let, ne glede na izkušnje ali predznanje – dovolj je radovednost in želja po učenju!

Več informacij in prijava

Prijave na poletno šolo bodo odprte med 1. in 30. aprilom 2025 tukaj, kjer najdeš tudi več informacij o poletni šoli.

O projektu Medusa

Projekt Opolnomočenje mladih in mladinskih delavcev za prepoznavo in informirano odzivanje na spletno nasilje s preseganjem spolnih stereotipov – MEDUSA želi s svojimi aktivnostmi prispevati h izgradnji in izvajanju celostnega pristopa za prepoznavanje in preprečevanje spletnega nasilja in nadlegovanja na podlagi spola med mladimi mladinskimi delavci. MEDUSA temelji na načelu enakosti spolov in inherentno stremi k spodbujanju vključujočnosti in raznolikosti med mladimi in mladinskimi delavci skozi vrsto ozaveščevalnih, izobraževalnih in drugih preventivnih aktivnosti, ki hkrati krepijo mednarodni vidik ozaveščenosti o problemu spletnega nasilja.

V projektu, ki ga koordinira IPES – Inštitut za preučevanje enakosti spolov sodelujemo Mreža MaMa iz Slovenije, Cesie iz Italije in Mreža mladih Hrvatske iz Hrvaške. Projekt sofinancira Evropska unija.