Mladi z manj priložnostmi / Vključenost

Delovno srečanje v realizaciji CSD Pomurje

23. 1. 2025 avtor: Mladinski center Prlekije-Pokrajinski center NVO, socialno podjetje
predstavnici Mladinskega centra Prlekije

Na nedavnem delovnem srečanju z nevladnimi organizacijami, ki ga je organiziral Center za socialno delo Pomurje so bile prisotne med drugimi tudi predstavnice Mladinskega centra Prlekije in Mladinskega sveta Ljutomer. Samo srečanje je bilo namenjeno nadaljnji krepitvi medsebojnega sodelovanja. CSD Pomurje je predstavil mobilno strokovno službo, podal aktualne informacije na področju dolgotrajne oskrbe in iz področja preprečevanja nasilja v družini. Tovrstna delovna srečanja so postala že stalnica in so se izkazala kot učinkovita v procesu nudenja pomoči .

Udeleženka srečanja Saša Cimerman nam je omenila, da prihaja skupaj s Štefanijo Cimerman iz Pokrajinskega centra nevladnih organizacij – Mladinskega centra Prlekije, ki je socialno podjetje, humanitarna organizacija in organizacija v javnem interesu. Lani je center proslavil svoj 30-letnico neprekinjenega, vsebinsko izrazito bogatega delovanja.

Saša je od začetka leta vključena v učne delavnice in se usposablja za mladinsko delavko, Štefka pa je od začetka letošnjega leta po dolgotrajnem prostovoljnem delu po zaslugi Ministrstva za javno upravo postala profesionalna koordinatorka in mentorica prostovoljstva, v okviru javnega razpisa »Krepitev prostovoljstva za socialno vključenost in razvoj podeželskih skupnosti«.

Centru za socialno delo Pomurje se zahvaljujeta za povabilo. Pozivata oziroma prosita organizacije, institucije in vse ljudi dobre volje, da po svojim zmožnostih v čim večji meri seznanijo posameznike z manj priložnostmi, invalide, mlade, vse generacije in družine kot tudi posameznike nasploh, v širšem in ožjem območju, da se lahko zmerom obrnejo na njih – na njihovo organizacijo. V MCP-ju tako izvajajo vsakodnevne, celoletne aktivnosti na področju socialnega varstva, zdravstva in preventive, humanitarnosti, mladinskih in večgeneracijskih programov, zaščite žrtev nasilja, dejavnosti zaščite in reševanja in drugih vsebinsko najrazličnejših aktivnosti za sočloveka. Med drugim tudi dnevno delijo pakete hrane in tudi EU pomoč v obliki paketov živil ter izvajajo spremljevalne ukrepe. Za vse nadaljnje informacije so dosegljivi na 02 58 48 033, 02 58 48 034, 031 212 393, 040 294 772 ali 031 525 367 oziroma prek mcp@siol.net ali osebno vsak delovnik od 7. do 15. ure na sedežu MCP-ja, na Spodnjem Kamenščaku 23.

Štefka je pogovor zaključila z besedami: »Hvala za pozornost in nadaljnje širjenje informacij o naši pomoči mladim, vsem generacijam, sočloveku!«