Spolnost in vse, kar je povezano z njo, predstavlja zelo pomemben element zdravega, kakovostnega in zadovoljujočega življenja. Zdrava spolnost ni pomembna zgolj s stališča preprečevanja spolno prenosnih bolezni in neželenih nosečnosti, ampak je pomemben element zdravega načina življenja in duševnega zdravja. Kako se zaščititi pred nevarnimi spolnimi boleznimi in kako preprečiti okužbe spolno prenosljivih bolezni? Vse to in še več o zdravi spolnosti na povezavah:
→ Zdravje
Varna spolnost
Alkohol, tobak in prepovedane drogeV pripravo Strategije javnega zdravja vključen tudi mladinski sektor
Predstavniki mladinskega sektorja in NIJZ so se zbrali na Mladinskem posvetu o osnutku Strategije javnega zdravja v Sloveniji.
Celostna spolna vzgoja bi morala biti del vsakega izobraževalnega programa
22-letna Katarina meni, da je mladim potrebno ponuditi celostno spolno vzgojo, saj je ta bistvena za posameznike, skupnost in družbo.
Projekt Depth Education For Youth (DEFY)
Kaj se nam zdi, da je tisto, kar ne dobi prostora ali časa? Kje so razpoke in možnosti za druge načine sodelovanja, za večjo globino?
Na treningu na Arubi o pomenu duševnega zdravja v mladinskem delu
Nekoliko več časa so udeleženi posvetili dilemi, kako ravnati v primeru, ko se oseba, s katero delajo, sooča z duševno stisko.
Usposabljanje: Mladi, zdravje in ta nori svet
Na usposabljanju boste pridobili znanje in veščine, s katerimi boste lahko pozitivno vplivali na zdravje in zdrav življenjski slog mladih.
Združeni proti AIDS-u: Začni pogovor, reši življenje
V decembru poudarjamo boj proti AIDS-u, pomen ozaveščanja o HIV/AIDS-u ter skupnih prizadevanj za preprečevanje stigme in končanje epidemije.
Obišči muzej spolno prenosljivih okužb
Muzej bo na Štefanovi ulici 11 v Ljubljani odprt do 12. 12. 2024, in sicer ob delavnikih od 12.00 do 18.00. Obisk je brezplačen!
Kateri kruh je bolj zdrav – z drožmi ali kvasom?
Kaj je danes bolj zdravo – jesti kvašen kruh ali slediti trendom in uživati tistega z drožmi?
Razpis: Izvedba mladinske participatorne raziskave o programih za mlade s prekomerno telesno težo
Pomagajte nam pri izvedbi mladinske participatorne raziskave, ki bo osvetlila dostopnost nekaterih zdravstvenih in socialnih storitev mladim.
Kaj vpliva na hitrost prebave in zakaj se med posamezniki razlikuje?
Kaj vpliva na hitrost prebave? Je mogoče uravnavati, kako hitro bomo prebavljali? Kateri dejavniki so tu še ključni?
Vpliv družbenih omrežij na zdravje prebavnega sistema
V tem članku bomo raziskali kompleksno povezavo med uporabo omrežij in zdravjem našega prebavnega sistema.
Domen Kralj: “Neuspeh je skrivna sestavina uspeha.”
Domen Kralj v intervjuju osvetli izzive mladih ob začetku šolskega leta ter poudari, kako pomembna je anonimnost pri iskanju duševne podpore.